Cała Polska programuje.

Kompetencje cyfrowe kształtować możemy w różnym okresie, w połączeniu z innymi ważnymi dla dziecka tematami, pamiętając o dopasowaniu metod do wieku i możliwości rozwojowych naszych wychowanków.

W dniach od 28.09 do 9.10 dzieci z grupy Sówek brały udział w Ogólnokrajowej akcji Cała Polska Programuje. Codziennie wykonywały jedno zadanie związane z programowaniem i kodowaniem. Poruszane tematy: • Programujemy zdrowie – zastanawiały się co sprzyja zdrowiu oraz układały kod codziennych, zdrowych czynności. •Muzyczny kod – grały według kodu, • Marzę, myślę, konstruuję – konstruowały trasę dla ozobota, • Rysuję, maluję...koduję – malowały trasę dla robocika, • Kubeczki od A do Z – budowały wieże z kubeczków i wykonywały zadania związane z kubeczkami, • Zakodowane gry planszowe , • Gesty, symbole, bloczki - programy na różne sposoby utworzone, • Bezpieczni w sieci, • Pętle czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach , • Debugowanie czyli błędy są ok. Wszystkie aktywności sprawiły dzieciom dużo radości. Zajmowaliśmy się kodowaniem na macie, programowaniem trasy dla ozobota , zabawami kubeczkami ,a także tańcem. Dzieci mogły przekonać się, że kodowanie można spotkać wszędzie.