Kopalnia.

Zwiedzanie kopalni w Bochni  pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, przeniósł  uczniów klasy drugiej i trzeciej  w odległe stulecia. Wycieczka po kopalni to podróż  w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przemierzając kopalniane korytarze uczestnicy wycieczki poznali historię wydobycia soli. Dowiedzieli się a o trudach górniczego fachu,  o którym opowiadał  im sam średniowieczny górnik. Uczniowie poznali dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli.  Wzięli także udział w zajęciach plastycznych i sportowo-rekreacyjnych. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczył  uczniom   niezrównanych wrażeń estetycznych.

[tekst: E. Fitrzyk]