Rocznica napaści ZSRR na Polskę.

17.09.2018 roku odbyła się w naszej szkole akademia  w 79 rocznicę „Napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Uczniowie klas 6 i 8, którzy przygotowali tę uroczystość, przypomnieli, że to Stalin dał rozkaz Armii Czerwonej, aby przekroczyła wschodnie granice Rzeczpospolitej. Miała ona nieść „wolność i szczęście”, „chleb i pracę”. Pomimo że strona polska została całkowicie zaskoczona wkroczeniem Armii Czerwonej, rozpaczliwe walki obronne trwały ponad dwa tygodnie. Polakom zamieszkującym tereny zajęte przez Związek Radziecki Armia Czerwona nie przyniosła ani wolności, ani szczęścia, ani chleba. (NKWD) przystąpiła  do masowych aresztowań, mordów, ludzi wywożono do łagrów, w głąb Rosji, na daleką Syberię.  Oby taki Wrzesień  1939 roku już nigdy w historii naszego kraju się nie powtórzył.

[tekst: M. Piekarz]