Pasowanie na czytelnika.

10 maja 2019r. (piątek) w naszej szkole miała miejsce ceremonia pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI, IV i VIII. Przedstawienie bardzo się podobało, wizyta kosmitów w bibliotece szkolnej dostarczyła wielu zabawnych momentów.  Dzieci i ich rodzice nagrodzili artystów długimi, gorącymi brawami. Kulminacyjnym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia. Patrząc na twarze dzieci widac było, że jest to dla nich chwila ważna i wzruszająca. Dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi medalami, zakładkami do książek i drobnymi słodkimi upominkami.  Na zakończenie nowi czytelnicy przygotowali niespodzankę dla swoich rodziców - wcielili się w postacie z bajek. Rodzice bezbłędnie odgawali tytuły bajk z jakich pochodziły postacie.  Dobre odpowiedzi nagradzane były słodkościami rozdawanymi przez Czewonego Kapturka i Dorotkę z krainy Oz.