Dzień Głośnego Czytania.

Nasza szkoła bierze udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego głównym celem jest  inspirowanie dzieci do codziennego czytania i wzbudzanie w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Znalezione obrazy dla zapytania renata piatkowska gang

13.11.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci z klas I-III zostały podzielone na grupy, gdzie wspólnie wykonały trzy zadania. Za każde prawidłowo wykonane polecenie otrzymały literki, z których bez żadnego problemu ułożyły hasło.   Wiele radości sprawiło uczniom posadzenie kasztana czy żołędzia, sadzonki zabrały do domu, obiecując, że będą je pielęgnować i wyhodują własne drzewko.  Niespodzianką dla uczestników było spotkanie z panem Stanisławem Rosą, który pracuje jako leśnik. Opowiadał dzieciom o swojej pracy i chętnie odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie zaproszony gość przeczytał opowiadanie pt. " Królestwo" z książki Renaty Piątkowskiej. Na tą szczególną okazję, każda klasa przygotowała swoje Magiczne Drzewo Słodziaków oraz bohaterów książki wykorzystując materiały nadające sie do recyklingu. Po dobrze wykonanej pracy dzieci nie zapomniały o segregacji odpadków i wrzucały je do właściwego worka. Pradziły sobie z tym rewelacyjnie.  Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia zainspirują nasze  dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwią na rolę drzew w środowisku.