Trening ORANGE.

Wspólny trening dzieci i rodziców w Buczu, w powiecie brzeskim

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange bardzo chcieli włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Wspólne rodzinne treningi zorganizowane zostaną łącznie w 50 miejscowościach. Jeden z nich odbył się wczoraj w Buczu.

Na Orliku w Buczu dzieci i rodzice ćwiczyli w towarzystwie Trenerów Orange. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych, miało na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które można wykonywać rodzinnie, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję.

Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. We wspólnym treningu uczestniczyła grupa około 40 dzieci i 15 aktywnych rodziców. Jak powiedział trener klubu Bucze Runners, Michał Wojanowski – Wczorajszy trening był dla dzieci i rodziców wspaniałą okazją do wspólnego spędzanie czasu. Wszyscy naprawdę dobrze się bawili. Trenerzy pokazali nam ciekawe aktywności, które na pewno będziemy wykorzystywać podczas wakacyjnych zajęć. Mam również nadzieję, że w będą one praktykowane w rodzinach naszych zawodników.

Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

Trening z rodzicami w Buczu był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział, w tym Bucze Runners, ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Info: Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska